Στειρώσεις από το Δ.Ε.Ε.Κ. στη Σάμο
Στις 13 και 14 Απριλίου πραγματοποιήθηκαν στη Σάμο στειρώσεις αδέσποτων ζώων από το Δίκτυο Ελλήνων Εθελοντών Κτηνιάτρων σε συνεργασία με τον Δήμο και τοπική φιλοζωική οργάνωση. Πιο συγκεκριμένα, σε ιατρείο συναδέλφου του νησιού τελέστηκαν, από τις 9πμ-9μμ, 7 στειρώσεις αρσενικών σκυλιών και 38 θηλυκών.![57024137_341034736762816_7978137855262195712_n 57024137_341034736762816_7978137855262195712_n](https://www.hva.gr/img/posts/thumb/2019316101235396.jpg)
Ιδιαίτερη μνεία οφείλει να γίνει στην αμοιβαία συμμετοχή σε αυτό το συλλογικό έργο και στο σεβασμό του ρόλου κάθε πλευράς.
Το Δίκτυο Ελλήνων Εθελοντών Κτηνιάτρων θα συνεχίσει το έργο του με βάση την κείμενη νομοθεσία και το αίσθημα καθήκοντος και ευθύνης που διαπνέει τα μέλη του.
![57503210_2351168171786165_6699870418771116032_n 57503210_2351168171786165_6699870418771116032_n](https://www.hva.gr/img/posts/large/2019316101225228.jpg)
![57277753_2137956249613239_486687453256613888_n 57277753_2137956249613239_486687453256613888_n](https://www.hva.gr/img/posts/large/2019316101242645.jpg)