Ολοκληρώθηκε με επιτυχία η Διημερίδα Καρδιολογίας - Δερματολογίας στην Πάτρα
Διημερίδα Καρδιολογίας - Δερματολογίας στην Πάτρα, 6-7 Απρίλη 2019
![DSC_3776 DSC_3776](https://www.hva.gr/img/posts/large/201939102757171.jpg)
Με μεγάλη επιτυχία διεξήχθη στην Πάτρα η διημερίδα του Πανελλήνιου Κτηνιατρικού Συλλόγου με εισηγήσεις για την Καρδιολογία και Δερματολογία στα μικρά ζώα - ζώα συντροφιάς.
Θέλουμε να ευχαριστήσουμε θερμά τους ομιλητές, κ. Κουτινά Χρήστο, κ. Παπαδογιαννάκη Εμμανουήλ, κ. Κουτσουβέλη Παναγιώτη και την κ. Παυλίδου Ελένη, οι οποίοι μοιράστηκαν μαζί μας τα αποτελέσματα των ερευνών και της πολύχρονης πείρας τους.
![DSC_3911 DSC_3911](https://www.hva.gr/img/posts/thumb/201939102433413.jpg)
Ευχαριστούμε δε τις εταιρίες που με τις προσφορές τους συνέβαλαν στη διεξαγωγή της ημερίδας.
![DSC_3603 DSC_3603](https://www.hva.gr/img/posts/thumb/201939102530451.jpg)
Αισθανόμαστε, όμως, την ανάγκη να κάνουμε ιδιαίτερη μνεία στη μαζική συμμετοχή των συναδέλφων από όλη την Ελλάδα που μας τίμησαν με την παρουσία τους και έδειξαν για ακόμη μια φορά την εμπιστοσύνη τους στον Π.Κ.Σ. και τις δράσεις του.
Η προσπάθεια που έχει ξεκινήσει τα τελευταία χρόνια με εκδηλώσεις ανά την Ελλάδα που αφορούν το καθημερινό έργο των κτηνιάτρων θα συνεχιστεί.
![DSC_3613 DSC_3613](https://www.hva.gr/img/posts/thumb/201939102648646.jpg)
![DSC_3869 DSC_3869](https://www.hva.gr/img/posts/thumb/201939102913241.jpg)
![DSC_3790 DSC_3790](https://www.hva.gr/img/posts/thumb/201939102838914.jpg)
![DSC_3711 DSC_3711](https://www.hva.gr/img/posts/thumb/201939102719589.jpg)